Pieņemts

Līdz šim ārvalstu darba devējam, kurš nodarbināja ārvalstnieku Latvijā, nebija pienākuma reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā obligāto iemaksu veicējam un veikt valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par savu darbinieku. Turpmāk tā nebūs: gadījumos, kad darbiniekam tiks piemērota Latvijas sociālās apdrošināšanas likumdošana, ārvalstu darba devējam būs jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā un jāveic obligātās apdrošināšanas iemaksas Latvijā.

Vai īpašs režīms nodokļu piemērošanā ir tikai ES dalībvalstīm?

Problēma

Izmaiņas tiesību aktos pēc 2004. gada 1. maija un turpmākās diskusijas masu saziņas un informācijas līdzekļos ir radījušās situāciju, ka vairumam Latvijas iedzīvotāju ir paslīdējis garām fakts, ka ir stājies spēkā līgums par Latvijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā.

VID interpretē PVN likuma normas labvēlīgāk nodokļu maksātājiem

Problēma

Daudziem uzņēmējiem neskaidrības rada jautājums, vai preču pavadzīmē – rēķinā norādītais preču izsniegšanas datums ir pielīdzināms nodokļa rēķina rekvizītam preču piegādes datumam, vai arī preču pavadzīmē – rēķinā papildus preču izsniegšanas datumam ir jābūt informācijai arī par preču piegādes datumu? Atbildi uz šo jautājumu atradīsiet šajā rakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code