Problēma

Tā kā Latvija ir iestājusies ES un vairums ES Sestās direktīvas prasību ir iestrādāts Latvijas likumdošanā, var likties pārsteidzoši, ka dažādās jaunajās dalībvalstīs joprojām pastāv ievērojamas PVN likumdošanas atšķirības.

Vai arī Latvijā būs emisijas kvotu tirdzniecība?

Problēma

Emisijas kvotu tirdzniecība ir sistēma, ar kuras starpniecību Eiropas Savienības valstis kontrolē CO2 izmešu emisiju atmosfērā. Ikvienam komersantam, kurš savas darbības rezultātā piesārņo atmosfēru, ir pienākums ievērot, lai tā radītais piesārņojums atbilstu tam piešķirto emisijas kvotu daudzumam. Izlasot šo rakstu, uzzināsiet vairāk par emisijas kvotu sistēmas darbību, par Latvijā plānotajiem pasākumiem un par nodokļu saistībām, kuras var rasties uzņēmumiem emisijas kvotu sakarā.

Darba devējus kontrolēs stingrāk

Projekts

Ministru kabinetā iesniegti izskatīšanai likumprojekti par grozījumiem likumā Par sociālo apdrošināšanu un likumā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss. Grozījumu mērķis ir nelegālās nodarbinātības un aplokšņu algas maksāšanas novēršana. Valsts ieņēmumu dienests ir noteicis vairākas nozares, kurās ir paaugstināta nelegālā nodarbinātība, un plāno kontrolēt šo nozaru darba devējus īpaši stingri. Varbūt arī jūsu uzņēmums ir riska grupā?

Vai ārvalstu uzņēmumiem ir jāreģistrējas Latvijas ar nodokli apliekamo personu reģistrā, veicot darījumus muitas noliktavā?

Problēma

Likums Par pievienotās vērtības nodokli nenosaka, vai ārvalstu uzņēmumam, kurš veic ārvalstu preču pārvadājumus Eiropas Savienības (ES) teritorijā starp muitas noliktavām un brīvajām zonām, ir pienākums reģistrēties Latvijā apliekamo personu reģistrā vai nav. Valsts ieņēmumu dienests uzskata, ka šādam uzņēmumam ir pienākums reģistrēties. Mūsu viedokli šajā jautājumā uzzināsiet, izlasot šo rakstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code