Projekts

Saeimā izskatīšanai ir iesniegti grozījumi likumā Par uzņēmumu ienākuma nodokli, kas paredz saskaņot Latvijas likumu ar papildinājumiem ES direktīvās attiecībā uz vienotas nodokļu sistēmas piemērošanu mātes un meitas uzņēmumiem dažādās dalībvalstīs un procentu un autoratlīdzību maksājumiem starp dažādu dalībvalstu saistītiem uzņēmumiem. Likumprojekts paredz ieviest arī jaunus noteikumus attiecībā uz zaudēto parādu norakstīšanu, apliekamā ienākuma koriģēšanu par rezultātiem no dalības līgumsabiedrībās un bezpeļņas organizāciju pārveidošanu par kapitālsabiedrībām. Plašāka informācija par plānotajiem grozījumiem pieejama mūsu abonentiem.

Netiešie nodokļi un vairumtirdzniecība

Problēma

Pēc dažādu informācijas avotu sniegtās informācijas Latvijā no 1200 līdz vairāk nekā 2000 uzņēmumiem nodarbojas ar dažādu preču vairumtirdzniecību, sākot no diega spolītēm un beidzot ar jaunākā modeļa spēļu zāļu automātiem. Darbības loks ir visai plašs un spēj nodrošināt jebkura pircēja prasības, bet šo uzņēmumu ikdiena ir saistīta ar virkni dažādu risinājumu meklēšanu likumdošanas labirintos. Tā saucamie netiešie nodokļi – dabas resursu, pievienotās vērtības un akcīzes nodoklis ir tā nodokļu joma, kas skar ikvienu vairumtirdzniecības uzņēmumu. Tāpēc rakstā pieskarsimies lietām, kurām šajā nozarē strādājošiem uzņēmumiem būtu jāpievērš uzmanība.

Kādā mērā Latvija ievēro Eiropas Savienības PVN direktīvas?

Problēma

Lai gan visām dalībvalstīm ir jāievēro obligāta prasība ieviest savā likumdošanā Eiropas PVN direktīvu normas, daudzos gadījumos gan vecās, gan jaunās dalībvalstis to ir paveikušas tikai daļēji vai pat nepareizi. Šāda nekonsekvence rada sevišķas neērtības tiem uzņēmumiem, kuri darbojas divās vai vairākās ES teritorijās.

Lai uzzinātu, kādā ziņā atsevišķas valstis nav izpildījušas ES prasības, izmantojiet šo saiti. Mūsu raksts ilustrē, kā Latvijai ir izdevies apsteigt citas valstis ES prasību ievērošanā, un norāda jomas, kurās Latvijai vēl jāveic konkrēti pasākumi, lai nodrošinātu ES prasību pilnību izpildi. Dokumentā izklāstītie secinājumi ir radušies no visu dalībvalstu PVN likumdošanas pētījuma, kā rezultātā tapa PwC jaunais izdevums 25 ES dalībvalstu PVN ceļvedis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code