Projekts

Ministru kabinetā ir iesniegts grozījumu projekts 2000.gada 19.septembra noteikumiem Nr.319 Likuma Par uzņēmumu ienākuma nodokli normu piemērošanas noteikumi. Grozījumu mērķis – saskaņot noteikumu normas ar 2003.gada 19.jūnijā veiktajiem grozījumiem likumā Par uzņēmumu ienākuma nodokli, kā arī precizēt atsevišķu agrāk pieņemto normu piemērošanas kārtību. Daļa grozījumu ir redakcionāli, šīsdienas rakstā piedāvājam īsu kopsavilkumu par pārējiem grozījumiem, kas varētu interesēt mūsu lasītāju.

Nodokļu rēķins par iekšzemes piegādēm pēc 2004. gada 1. maija

Pieņemts

Saeima ir apstiprinājusi grozījumus PVN likumā, kas stāsies spēkā 2004. gada 1. maijā. Citu izmaiņu starpā, likums nosaka arī jaunus kritērijus nodokļu rēķinam. Faktiski Latvijas likumā tiek iestrādāta visā tā obligātā informācija, ko pieprasa ES direktīva 2001/115/EK par rēķinu izrakstīšanas kārtību attiecībā uz PVN. Šīsdienas rakstā – par papildu prasībām Latvijas uzņēmumiem, izrakstot rēķinus par iekšzemes piegādēm.

Grozījumi valsts un pašvaldību iepirkumu likumā

Pieņemts

2004. gada 11. martā Saeima kā steidzamus 2. lasījumā pieņēma grozījumus likumā Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām (turpmāk tekstā – Iepirkumu likums). Grozījumi izstrādāti, lai turpinātu normatīvo aktu saskaņošanu ES Visaptverošā monitoringa ziņojumā norādīto trūkumu novēršanai. Rakstā īsumā norādīti būtiskākie likuma grozījumi, salīdzinot ar līdz šim spēkā esošo redakciju.

Sagaidāmās izmaiņas likumos no 2004. gada 1. maija

Projekts

Šajā nedēļā turpinām iepriekš iesākto tēmu par tiesību aktiem, kuri stājas spēkā ar 2004. gada 1. maiju. Šoreiz par akcīzes nodokli, kā arī dokumentu savstarpējo legalizāciju Eiropas Savienības teritorijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code