Pieņemts

17.augusta īsziņās informējām par nodokļu piemērošanu ES struktūrfondu līdzfinansētajiem projektiem, t.sk. priekšnodokļa atskaitīšanas kārtību un neatskaitāmā priekšnodokļa iekļaušanu uz projektu attiecināmās izmaksās. Ministru kabinets ir izstrādājis noteikumu projektu Kārtība, kādā sniedz un pārbauda informāciju par PVN piemērošanu ES struktūrfondu līdzfinansēto projektu ietvaros un pieņem lēmumu par PVN iekļaušanu projektu attiecināmajās izmaksās, kas noteiks procedūru, kādā uzņēmumiem jāiesniedz informācija par finansētā projekta ietvaros iegādāto preču un saņemto pakalpojumu paredzēto izmantojumu un VID jāsniedz atzinums par priekšnodokļa atskaitīšanas tiesībām. Plašāks raksts pieejams mūsu abonentiem.

Vairāk par plānotajiem grozījumiem likumā Par uzņēmumu ienākuma nodokli

Projekts

Š.g. 23.septembrī Ministru kabineta ārkārtas sēdē vēlreiz tika skatīti plānotie grozījumi likumā Par uzņēmumu ienākuma nodokli. Par svarīgākajiem plānotajiem grozījumiem mēs jau rakstījām 2004. gada 29. jūnija Īsziņās. Šoreiz rakstā atradīsiet papildu informāciju par gaidāmajām izmaiņām nodokļa piemērošanas kārtībā procentu un autoratlīdzību maksājumiem ES dalībvalstu sabiedrībām, apdrošināšanas prēmiju maksājumiem, procentu maksājumiem kredītiestādēm, par nodokļu atlaidi ziedotājiem u.c.

PVN piemērošana izglītības pakalpojumiem

Problēma

Piedalīšanās mācību semināros un kursos un to organizēšana, konsultāciju sniegšana un saņemšana ir daudzu Latvijas uzņēmumu ikdiena. Šajā rakstā piedāvājam savu viedokli par to, kā noteikt, vai pakalpojums ir izglītības vai konsultācijas pakalpojums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code