Projekts

2004. gada 20.oktobrī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 2005.gada budžeta paketes ietvaros izskatīja grozījumus likumā Par akcīzes nodokli. Šajā rakstā lasiet par plānotajiem grozījumiem un to radītajām sekām.

Zaļā gaisma elektroniskajiem rēķiniem

Pieņemts

2004. gada 20.augustā stājās spēkā grozījumi Elektronisko dokumentu likumā, kas atļauj uzņēmumiem izmantot elektroniskos rēķinos. Jāņem vērā, ka elektroniskos rēķinus var izmantot, ne tikai norēķinos ar darījuma partneriem Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā un trešajās valstīs.

Izlasot šo rakstu, uzzināsiet, kas ir elektronisko rēķinu sistēma, tās priekšrocībām un ieviešanu.

Kā aprēķināt atskaitāmā priekšnodokļa apmēru?

Problēma

Vispārējā gadījumā uzņēmumi, kuri veic gan apliekamus, gan neapliekamus darījumus PVN likuma izpratnē, atskaitāmā priekšnodokļa apmēru nosaka, vai nu nodrošinot apliekamo darījumu atsevišķu uzskaiti vai, ja atsevišķa uzskaite nav nodrošināta vai ir nodrošināta daļēji, atskaitot priekšnodokli atbilstoši apliekamo darījumu proporcijai. Pēc 2004. gada 1. maija, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, ir aktualizējušies vairāki jautājumi:

  • vai proporcijas aprēķina saucējā ir jāiekļauj preču iegāžu ES teritorijā vērtība?
  • kā pareizi aprēķināt atskaitāmo priekšnodokli par taksācijas gadu, ja uzņēmuma apliekamo darījumu proporcija ir virs 95% no kopējās darījumu vērtības?

Mūsu komentārus par abiem jautājumiem atradīsiet šajā rakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code