Projekts

Šā gada 1. aprīlī ES Komisija iesniedza direktīvas projektu, kas paredz piešķirt pārejas periodus 2003. gada 3. jūnijā pieņemtās Procentu un autortiesību direktīvas piemērošanai atsevišķās valstīs, kas ES iestāsies šī gada 1. maijā.

IIN aprēķināšana no nerezidentu fizisko personu ienākuma

Pieņemts

Šī gada 2. aprīlī Valsts ieņēmumu dienests izdeva jaunus metodiskos norādījumus par iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtību no nerezidentu fizisko personu ienākuma. Norādījumi ir piemērojami 2004. gada un turpmāko taksācijas periodu iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai no nerezidentu ienākuma. Par svarīgāko jaunpieņemtajos metodiskajos norādījumos lasiet šīsdienas rakstā.

Nepieciešamās licences darījumiem ar akcīzes precēm

Pieņemts

Ministru kabinetā pašlaik jau ir apstiprināti vai arī tiek apstiprināti vairāki noteikumu projekti, kas tiek izdoti pamatojoties uz likumu Par akcīzes nodokli. Šajā rakstā mēs apskatīsim uzņēmumu, kas veic darbības ar akcīzes precēm statusus, licences, kā arī pašreizējo licenču un līgumu starp Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un kredītiestādēm vai apdrošināšanas sabiedrībām par nodrošinātāja statusu derīgumu.

Paaugstināta refinansēšanas likme

Pieņemts

Vērīgākie lasītāji būs pamanījuši nelielu diskusiju plašsaziņas līdzekļos, kas izvērtās šī gada martā pēc Latvijas Bankas lēmuma paziņošanas par refinansēšanas likmes palielināšanu no 3,0% uz 3,5% gadā. Latvijas iedzīvotāju lielākajai daļai, bet jo sevišķi kredītņēmējiem, šis lēmums saistās ar mainīgo kredītlikmju celšanos. Tomēr šim lēmumam ir ietekme arī uz nodokļu maksājumiem, precīzāk, kavētiem nodokļu maksājumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code