Problēma

Likuma Par pievienotās vērtības nodokli normas nav piemērojamas mantiskajiem ieguldījumiem citu uzņēmumu pamatkapitālā. Saskaņā ar MK noteikumiem par PVN likuma piemērošanu, ieguldot pamatlīdzekli cita Latvijas uzņēmuma pamatkapitālā, apliekamajai personai noteiktos gadījumos ir jāatmaksā valsts budžetā atskaitītā priekšnodokļa daļa, kas aprēķināta no pamatlīdzekļa atlikušās vērtības finanšu grāmatvedībā. Sarežģītāks ir gadījums, kad pamatlīdzeklis tiek ieguldīts ārvalstu uzņēmuma pamatkapitālā. Mūsuprāt, šajā gadījumā PVN likuma normas varētu tulkot divējādi. Par to sīkāk šajā rakstā.

Atkarības pārskats un UIN deklarācijas aizpildīšana: līdzīgais un atšķirīgais

Problēma

Praksē vairākkārt ir nācies dzirdēt komentārus no uzņēmumiem, kuros Valsts ieņēmumu dienests veic nodokļu auditu, ka revidenti ir pieprasījuši atkarības pārskatus, lai pārbaudītu darījumus ar saistītām pusēm, kurus ir jāuzrāda arī uzņēmumu ienākuma nodokļu deklarācijā.

Cik tas ir pamatoti, kā arī kādas ir atkarības pārskatā un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā, un it īpaši tās 2. pielikumā iekļautās informācijas līdzības un atšķirības, uzzināsiet, izlasot šo rakstu.

Būs stingrāka kontrole par uzkrājumu ienākuma izmaksu fiziskām personām

Projekts

Ir izstrādāts likumprojekts grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām, saskaņā ar kuru Latvijas Valsts ieņēmumu dienestam būs obligāts pienākums rakstiski paziņot citu ES dalībvalstu, atkarīgo un saistīto teritoriju nodokļu institūcijām informāciju par šo valstu rezidentu fizisko personu gūtajiem uzkrājumu ienākumiem Latvijā. Savukārt, ES dalībvalstu, atkarīgo un saistīto teritoriju nodokļu institūcijas ziņos Latvijas Valsts ieņēmumu dienestam par Latvijas rezidentiem izmaksātajiem uzkrājumu ienākumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code