Projekts

2004. g. 14. septembra īsziņās jau rakstījām par plānotajiem grozījumiem PVN likumā. Šodienas raksta mērķis ir norādīt uz plānotajiem grozījumiem attiecībā uz darbību ar precēm muitas noliktavās, un vērst interesentu uzmanību uz jautājumiem, kuri būs aktuāli likuma piemērošanas brīdī.

Par izmaksu kompensēšanu jeb par rečārdžiem (recharges)

Problēma

Izmaksu kompensēšana mātes uzņēmumam vai tieši otrādi Latvijā reģistrētam ārvalstu uzņēmuma meitas uzņēmumam dažreiz var izrādīties par īstu nodokļu aisbergu. Šajā rakstā apskatītais piemērs attiecas uz gadījumu, kad izmaksas tiek kompensētas Latvijas uzņēmumam. Ir izvērtēti divi šāda darījuma strukturēšanas veidi, kuriem ir atšķirīgas nodokļu sekas. Kādā no turpmākajām īsziņām aplūkosim arī gadījumu, kad Latvijas uzņēmums kompensē izdevumus mātes uzņēmumam.

Apdrošināšanas pakalpojumi PVN direktīvas izpratnē

Problēma

Saskaņā ar likumu Par pievienotās vērtības nodokli apdrošinātāju un apdrošināšanas starpnieku sniegtie apdrošināšanas pakalpojumi ir ar nodokli neapliekams darījums. Vai visi pakalpojumi, kas saistīti ar riska segšanu var tikt uzskatīti par apdrošināšanas pakalpojumiem? Par to sīkāk šajā rakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code