Problēma

Ir ierasts uzskatīt, ka darbaspēka izmaksas veido tikai alga un ar to saistītie darbinieku nodokļi. Tomēr ar nodarbinātību saistītie normatīvie akti paredz darba devējam pienākumu izmaksāt darbiniekam kompensāciju arī daudzās citās situācijās. Kādās tieši par to uzzināsiet , izlasot šo rakstu.

Turpinām par izmaksu kompensēšanu jeb rečārdžiem

Problēma

2004. gada 19. oktobra Īsziņās apskatījām piemēru, kad ārvalstu uzņēmums kompensē izmaksas savam meitas uzņēmumam Latvijā. Šajā rakstā izpētīsim pretēju gadījumu, kad Latvijas uzņēmums kompensē izdevumus savam ārvalstu mātes uzņēmumam. Sīkāk apskatīsim šādu izmaksu uzskaiti grāmatvedībā, dokumentāro noformēšanu un aplikšanu ar nodokļiem.

Saimnieciskās darbības veida nodošana

Problēma

Ar 2004. gada 1. maiju likumā Par uzņēmumu ienākuma nodokli tika ieviests saimnieciskās darbības veida nodošanas jēdziens, kas pamatojas uz Eiropas Padomes 1990. gada 23. jūlija direktīvu 90/434/EEC.

Saimnieciskās darbības veida nodošana ir alternatīva kapitālsabiedrības reorganizācijai nodalīšanas vai pievienošanas ceļā. Tā kā praksē reorganizācija ir ļoti darbietilpīgs un laikietilpīgs process (tas aizņem vismaz 4-6 mēnešus), tad patstāvīgu darbības veidu veidojošo aktīvu un saistību nodošanas process ir gan vienkāršāks, gan ātrāks. Šī raksta mērķis ir aplūkot saimnieciskās darbības nodošanas iespējamo juridisko pamatojumu, kas diemžēl normatīvajos aktos nav reglamentēts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code