Problēma

Jūsu uzņēmuma darbības plāns un budžets 2005. gadam jau ir apstiprināts. Tas ir tik pat izaicinošs, kā citus gadus (mazāk optimistiski kolēģi varbūt saka nereāls; optimisti berzē rokas gan jau tiksim galā, un gada beigās būs labas prēmijas!). Prātā Ziemassvētki, bet vai esat domājuši un paredzējuši savā budžetā, no kādiem līdzekļiem finansēt grandiozos nākamā gada plānus un ņēmuši vērā, kā izvēlētais finansēšanas veids varētu ietekmēt jūsu uzņēmuma nodokļu izmaksas un attiecīgi gada peļņu? Vairāk par to lasiet šodienas rakstā.

Ceļa izdevumu kompensācija darbiniekam ar nodokli apliekams ienākums?

Problēma

Lielās nodokļu maksātāju pārvaldes sagatavotajā vēstuļu anotācijā par oktobri cita starpā tika skaidrota nodokļu piemērošana darba devēja kompensētajiem ceļa izdevumiem, kuri darbiniekam ārvalstniekam radušies gadījumā, kad tas brauc uz Latviju, lai savam darba devējam atskaitītos par paveikto darbu. Mūsuprāt, VID sagatavotajai atbildei ir ļoti šaurs skatījums uz šo jautājumu. Šajā rakstā piedāvājam savu viedokli par nodokļu piemērošanu ceļa izdevumu kompensācijai darbiniekiem nerezidentiem, kā arī nerezidentu algotā darba ienākumam.

Faktorings kas tas ir?

Problēma

2004. gada 23. Novembra Īsziņās mēs norādījām uz VID metodiskajos norādījumos izteikto viedokli par parādu cesijas nodokļu sekām. Mums ir atšķirīgs viedoklis par šo jautājumu, ar kuru piedāvājam iepazīties saviem abonentiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

code